
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 68 µF |
| Packaging | Reel |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 63 V |
| capacitance tolerance | 20 % |
| equivalent series resistance esr | 30 mΩ |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 mΩ |
| Voltage Rating | 63 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Ripple Current @ Low Frequency | 210 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.4 A @ 100 kHz |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
