
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 45 mΩ |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Ripple Current | 105 mA |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 17.6 µA |
| Dissipation Factor | 8 % |
| Height | 10.5 mm |
| Material | Polymer |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 80 V |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Schedule B | 8532220020 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 105 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.05 A @ 100 kHz |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72566
Ext.Price$0.72566
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72566 | $0.72566 |
| 10 | $0.58906 | $5.89060 |
| 25 | $0.54133 | $13.53325 |
| 50 | $0.49747 | $24.87350 |
| 100 | $0.45716 | $45.71600 |
| 300 | $0.43667 | $131.00100 |
| 500 | $0.41710 | $208.55000 |
| 1000 | $0.39479 | $394.79000 |
