
| Parameter | Value |
|---|---|
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 240 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.6 A @ 100 kHz |
| Capacitance | 100 µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 27 mΩ |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.99792
Ext.Price$0.99792
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.99792 | $0.99792 |
| 10 | $0.81658 | $8.16580 |
| 25 | $0.74181 | $18.54525 |
| 50 | $0.67388 | $33.69400 |
| 100 | $0.61217 | $61.21700 |
| 300 | $0.58630 | $175.89000 |
| 500 | $0.56153 | $280.76500 |
| 1000 | $0.53922 | $539.22000 |
