
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 27 mΩ |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 240 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.6 A @ 100 kHz |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$1.55126
Ext.Price$1.55126
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.55126 | $1.55126 |
| 10 | $1.30934 | $13.09340 |
| 25 | $1.20191 | $30.04775 |
| 50 | $1.10330 | $55.16500 |
| 100 | $1.01278 | $101.27800 |
| 300 | $0.97623 | $292.86900 |
| 500 | $0.94100 | $470.50000 |
| 1000 | $0.91035 | $910.35000 |
