
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 150 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 27 mΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Schedule B | 8532220020 |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 240 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.6 A @ 100 kHz |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 44
Distributors
pcbx
Unit Price$1.05802
Ext.Price$1.05802
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.05802 | $1.05802 |
| 10 | $0.87216 | $8.72160 |
| 25 | $0.78223 | $19.55575 |
| 50 | $0.70158 | $35.07900 |
| 100 | $0.62924 | $62.92400 |
| 300 | $0.60258 | $180.77400 |
| 500 | $0.57705 | $288.52500 |
| 1000 | $0.55319 | $553.19000 |
