
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 mΩ |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Ripple Current | 550 mA |
| Height - Seated (Max) | 6.1 mm |
| Length | 5.8 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Height | 5.8 mm |
| Material | Polymer |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 650 µm |
| Lead Pitch | 1.5 mm |
| Voltage | 35 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Ripple Current (AC) | 550 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Schedule B | 8532220020 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 55 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 550 mA @ 100 kHz |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.96902
Ext.Price$0.96902
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.96902 | $0.96902 |
| 10 | $0.94579 | $9.45790 |
| 25 | $0.93878 | $23.46950 |
| 50 | $0.93182 | $46.59100 |
| 100 | $0.92490 | $92.49000 |
