
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 270 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20 mΩ |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 300 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2 A @ 100 kHz |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$2.04077
Ext.Price$2.04077
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.04077 | $2.04077 |
| 10 | $1.75978 | $17.59780 |
| 25 | $1.47219 | $36.80475 |
| 50 | $1.23160 | $61.58000 |
| 100 | $1.03033 | $103.03300 |
| 300 | $0.98851 | $296.55300 |
| 500 | $0.94837 | $474.18500 |
| 1000 | $0.91180 | $911.80000 |
