
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 270 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 20 mΩ |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Schedule B | 8532220020 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 135 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 900 mA @ 100 kHz |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 145 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 163
Distributors
pcbx
Unit Price$1.84013
Ext.Price$1.84013
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.84013 | $1.84013 |
| 10 | $1.57747 | $15.77470 |
| 25 | $1.37458 | $34.36450 |
| 50 | $1.19779 | $59.88950 |
| 100 | $1.04372 | $104.37200 |
| 300 | $1.00422 | $301.26600 |
| 500 | $0.96622 | $483.11000 |
| 1000 | $0.93343 | $933.43000 |
