
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 270 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 27 mΩ |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Schedule B | 8532220020 |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54787
Ext.Price$0.54787
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54787 | $0.54787 |
| 10 | $0.44342 | $4.43420 |
| 25 | $0.40685 | $10.17125 |
| 50 | $0.37329 | $18.66450 |
| 100 | $0.34251 | $34.25100 |
| 300 | $0.32606 | $97.81800 |
| 500 | $0.31040 | $155.20000 |
| 1000 | $0.29517 | $295.17000 |
