
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 180 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 27 mΩ |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Schedule B | 8532220020 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 300 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2 A @ 100 kHz |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 10
Distributors
pcbx
Unit Price$0.96480
Ext.Price$0.96480
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.96480 | $0.96480 |
| 10 | $0.79661 | $7.96610 |
| 25 | $0.73864 | $18.46600 |
| 50 | $0.68489 | $34.24450 |
| 100 | $0.63506 | $63.50600 |
| 300 | $0.60916 | $182.74800 |
| 500 | $0.58433 | $292.16500 |
| 1000 | $0.55756 | $557.56000 |
