
| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 27 mΩ |
| Voltage Rating | 35 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Ripple Current @ Low Frequency | 300 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 2 A @ 100 kHz |
| Capacitance | 220 µF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Packaging | Reel |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 10.5 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 665
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66096
Ext.Price$0.66096
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66096 | $0.66096 |
| 10 | $0.54000 | $5.40000 |
| 25 | $0.49795 | $12.44875 |
| 50 | $0.45917 | $22.95850 |
| 100 | $0.42341 | $42.34100 |
| 300 | $0.40512 | $121.53600 |
| 500 | $0.38761 | $193.80500 |
| 1000 | $0.36821 | $368.21000 |
