
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 13 mΩ |
| Life (Hours) | 4000 Hours |
| Ripple Current | 3.7 A |
| Height - Seated (Max) | 16.8 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 110 µA |
| Dissipation Factor | 10 % |
| Height | 16.8 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Schedule B | 8532220020 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 555 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.7 A @ 100 kHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
