EGW2GM010E12C33T
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
EGW2GM010E12C33T
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors 6.30mmD×12.00mmH Through Hole 1 µF 20 % 400 V
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature130 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Capacitance1 µF
Voltage Rating400 V
Life (Hours)10000 Hours
Diameter6.3 mm
Lead Pitch2.5 mm
PackagingBulk
Height - Seated (Max)12 mm