EGW2GM220G25OT
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
EGW2GM220G25OT
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,10.00mm×25.00mm Through Hole 22 µF 20 % 400 V
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature130 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Capacitance22 µF
Voltage Rating400 V
Life (Hours)10000 Hours
Diameter10 mm
Lead Pitch5 mm
PackagingBulk
Height - Seated (Max)25 mm