EH51CM470D05OT
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
EH51CM470D05OT
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,5.00mm×5.00mm Through Hole 47 µF 20 % 16 V
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Capacitance47 µF
RoHSCompliant
Voltage Rating16 V
Life (Hours)1000 Hours
Diameter5 mm
Lead Pitch2 mm
PackagingBulk
Height - Seated (Max)5 mm