
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 400 mA |
| Forward Voltage | 2.95 V to 3.85 V |
| Lens Style | Dome |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 4100 K |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25344
Ext.Price$0.25344
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25344 | $0.25344 |
| 10 | $0.21726 | $2.17260 |
| 50 | $0.18624 | $9.31200 |
| 100 | $0.16213 | $16.21300 |
| 500 | $0.14114 | $70.57000 |
| 1000 | $0.13509 | $135.09000 |
| 3000 | $0.12930 | $387.90000 |
| 5000 | $0.12377 | $618.85000 |
