ERF1KM470G13B50T
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
ERF1KM470G13B50T
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,10.00mm×13.00mm Through Hole 47 µF 20 % 100 V
ParameterValue
Capacitance47 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)5000 Hours
Height - Seated (Max)13 mm
Diameter10 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBulk
Voltage Rating100 V
RoHSCompliant
Lead Pitch5 mm