ERH2GM820L25OT
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
ERH2GM820L25OT
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,16.00mm×25.00mm Through Hole 82 µF 20 % 400 V
ParameterValue
Capacitance82 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)3000 Hours
Height - Seated (Max)0.85 mm
Diameter16 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBag
Voltage Rating400 V
RoHSCompliant
Lead Pitch7.5 mm
Ripple Current @ High Frequency940 mA @ 100 kHz