ERR1HM470E11P25T
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
ERR1HM470E11P25T
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,6.30mm×11.00mm Through Hole 47 µF 20 % 50 V
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Capacitance47 µF
RoHSCompliant
Voltage Rating50 V
Life (Hours)2000 Hours
Diameter6.3 mm
Lead Pitch2.5 mm
PackagingBulk
Impedance300 mΩ
Ripple Current @ High Frequency310 mA @ 100 kHz
Height - Seated (Max)11 mm