ERS1EM220D11C30T
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
ERS1EM220D11C30T
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,5.00mm×11.00mm Through Hole 22 µF 20 % 25 V
ParameterValue
Capacitance22 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)5000 Hours
Height - Seated (Max)11 mm
Diameter5 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBulk
Voltage Rating25 V
RoHSCompliant
Lead Pitch2.5 mm