ERS1HM681K18C36T
Mfr.Part #:
ERS1HM681K18C36T
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,13.00mm×18.00mm Through Hole 680 µF 20 % 50 V
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Capacitance680 µF
RoHSCompliant
Voltage Rating50 V
Life (Hours)10000 Hours
Diameter13 mm
PackagingBulk
Height - Seated (Max)18 mm