ERS1HM821W20C33T
Mfr.Part #:
ERS1HM821W20C33T
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,12.50mm×20.00mm Through Hole 820 µF 20 % 50 V
ParameterValue
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Capacitance820 µF
RoHSCompliant
Voltage Rating50 V
Life (Hours)10000 Hours
Diameter12.5 mm
Lead Pitch5 mm
PackagingBulk
Height - Seated (Max)20 mm