ERS1JM221G16B50T
Mfr.Part #:
ERS1JM221G16B50T
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,10.00mm×16.00mm Through Hole 220 µF 20 % 63 V
ParameterValue
PackagingBox
Tolerance20 %
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Capacitance220 µF
Diameter10 mm
Lead Pitch5 mm
Height - Seated (Max)16 mm
Voltage Rating63 V