ESD24V32D-C
Manufacturer:
TWGMC
Mfr.Part #:
ESD24V32D-C
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SOD-323 SMD/SMT Working Voltage:24 V Breakdown Voltage:26.7 V Clamping Voltage:43 V Peak Pulse Power:150 W Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
PolarityBidirectional
Working Voltage24 V
Peak Pulse Current40 A
Number of Channels1
Breakdown Voltage26.7 V
Clamping Voltage43 V
Peak Pulse Power150 W
Voltage ESD Contact8 kV
Voltage ESD Air Gap15 kV
Diode Capacitance1.5 pF