| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Length | 24.6 mm |
| Width | 17.4 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Height | 29.1 mm |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 18.4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 13 mm |
| Lead/Base Style | Pin |
| Self Resonant Frequency | 400 Hz |
| Type | Power Line |
| Current Rating | 800 mA |
| DC Resistance (DCR) | 438 mΩ |
| Max Current Rating | 800 mA |
| Test Frequency | 10 kHz |
| Military Standard | Not |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 18 mH |
| Element Configuration | Dual |
| Max DC Current | 800 mA |
| Series Resistance | 438 mΩ |
| DC Current | 800 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
