$Aluminum Electrolytic Capacitors.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 47 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 25 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 5 mm |
| Lead Pitch | 2 mm |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 11 mm |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04204
Ext.Price$0.04204
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04204 | $0.04204 |
| 10 | $0.02102 | $0.21020 |
| 50 | $0.01898 | $0.94900 |
| 100 | $0.01714 | $1.71400 |
| 500 | $0.01548 | $7.74000 |
| 1000 | $0.01398 | $13.98000 |
| 3000 | $0.01262 | $37.86000 |
| 5000 | $0.01140 | $57.00000 |
| 10000 | $0.01029 | $102.90000 |
| 30000 | $0.00989 | $296.70000 |
| 50000 | $0.00950 | $475.00000 |
