$Aluminum Electrolytic Capacitors.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Capacitance | 10 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 35 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 5 mm |
| Lead Pitch | 2 mm |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 11 mm |
Stock: 2657
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04118
Ext.Price$0.04118
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04118 | $0.04118 |
| 10 | $0.02059 | $0.20590 |
| 50 | $0.01584 | $0.79200 |
| 100 | $0.01408 | $1.40800 |
| 500 | $0.01251 | $6.25500 |
| 1000 | $0.01142 | $11.42000 |
| 3000 | $0.01042 | $31.26000 |
| 5000 | $0.00951 | $47.55000 |
| 10000 | $0.00898 | $89.80000 |
| 30000 | $0.00848 | $254.40000 |
| 50000 | $0.00802 | $401.00000 |
