$Aluminum Electrolytic Capacitors.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Capacitance | 120 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 400 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 18 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 30 mm |
Stock: 54
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67018
Ext.Price$0.67018
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67018 | $0.67018 |
| 10 | $0.53434 | $5.34340 |
| 25 | $0.48906 | $12.22650 |
| 50 | $0.44762 | $22.38100 |
| 100 | $0.40969 | $40.96900 |
| 300 | $0.37497 | $112.49100 |
| 500 | $0.34319 | $171.59500 |
