$Aluminum Electrolytic Capacitors.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Capacitance | 15 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 400 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 16 mm |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12547
Ext.Price$0.12547
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12547 | $0.12547 |
| 10 | $0.11155 | $1.11550 |
| 50 | $0.09917 | $4.95850 |
| 100 | $0.08740 | $8.74000 |
| 500 | $0.07702 | $38.51000 |
| 1000 | $0.07307 | $73.07000 |
| 3000 | $0.06932 | $207.96000 |
| 5000 | $0.06576 | $328.80000 |
