$Aluminum Electrolytic Capacitors.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Capacitance | 220 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 400 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 18 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 45 mm |
Stock: 236
Distributors
pcbx
Unit Price$1.46640
Ext.Price$1.46640
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.46640 | $1.46640 |
| 10 | $1.21997 | $12.19970 |
| 25 | $1.12169 | $28.04225 |
| 50 | $1.03133 | $51.56650 |
| 100 | $0.94824 | $94.82400 |
| 300 | $0.87185 | $261.55500 |
| 500 | $0.80161 | $400.80500 |
