EWH2GM820W45OT
Manufacturer:
AISHI
Mfr.Part #:
EWH2GM820W45OT
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,12.50mm×45.00mm Through Hole 82 µF 20 % 400 V
ParameterValue
Capacitance82 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Height - Seated (Max)45 mm
Diameter12.5 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBulk
Voltage Rating400 V
RoHSCompliant
Lead Pitch5 mm