

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Capacitance | 10 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 450 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 12 mm |
Stock: 2951
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10637
Ext.Price$0.10637
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10637 | $0.10637 |
| 10 | $0.09469 | $0.94690 |
| 50 | $0.08429 | $4.21450 |
| 100 | $0.07329 | $7.32900 |
| 500 | $0.06373 | $31.86500 |
| 1000 | $0.06038 | $60.38000 |
| 3000 | $0.05720 | $171.60000 |
| 5000 | $0.05419 | $270.95000 |
