$Aluminum Electrolytic Capacitors.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Capacitance | 100 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 450 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 18 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 35 mm |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$0.96682
Ext.Price$0.96682
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.96682 | $0.96682 |
| 10 | $0.78557 | $7.85570 |
| 25 | $0.72961 | $18.24025 |
| 50 | $0.67764 | $33.88200 |
| 100 | $0.62937 | $62.93700 |
| 300 | $0.58454 | $175.36200 |
| 500 | $0.54290 | $271.45000 |
| 1000 | $0.50421 | $504.21000 |
