$Aluminum Electrolytic Capacitors.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Capacitance | 22 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 450 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 20 mm |
Stock: 19751
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19997
Ext.Price$0.19997
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19997 | $0.19997 |
| 10 | $0.17564 | $1.75640 |
| 50 | $0.15427 | $7.71350 |
| 100 | $0.13221 | $13.22100 |
| 500 | $0.11330 | $56.65000 |
| 1000 | $0.11066 | $110.66000 |
| 3000 | $0.10808 | $324.24000 |
| 5000 | $0.10555 | $527.75000 |
