$Aluminum Electrolytic Capacitors.jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Capacitance | 47 µF |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 450 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 18 mm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Height - Seated (Max) | 20 mm |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 32
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49795
Ext.Price$0.49795
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49795 | $0.49795 |
| 10 | $0.39802 | $3.98020 |
| 25 | $0.36336 | $9.08400 |
| 50 | $0.33172 | $16.58600 |
| 100 | $0.30283 | $30.28300 |
| 300 | $0.28791 | $86.37300 |
| 500 | $0.27373 | $136.86500 |
| 1000 | $0.25841 | $258.41000 |
