


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1 Ω |
| Life (Hours) | 3000 Hours |
| Ripple Current | 112 mA |
| Height - Seated (Max) | 5.64 mm |
| Length | 5.4 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Leakage Current | 3.5 µA |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Height | 5.4 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 1.5 mm |
| Voltage | 35 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Impedance | 1 Ω |
| Ripple Current (AC) | 160 mA |
| Lead Length | 2.2 mm |
| Schedule B | 8532220020 |
| Ripple Current @ High Frequency | 160 mA @ 100 kHz |
| Ripple Current @ Low Frequency | 112 mA @ 120 Hz |
Stock: 54
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30008
Ext.Price$0.30008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30008 | $0.30008 |
| 10 | $0.13679 | $1.36790 |
| 50 | $0.12887 | $6.44350 |
| 100 | $0.12140 | $12.14000 |
| 500 | $0.09490 | $47.45000 |
| 1000 | $0.08635 | $86.35000 |
| 3000 | $0.08286 | $248.58000 |
| 5000 | $0.07951 | $397.55000 |
