
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 26 V |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Height | 800 µm |
| Material | Zinc |
| Packaging | Reel |
| Depth | 800 µm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Max Voltage Rating (DC) | 26 V |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Varistor Voltage | 33 V |
| Max Surge Current | 20 A |
| Schedule B | 8533400080 |
| Peak Surge Current | 20 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
