
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 20 µF |
| Voltage Rating (DC) | 800 V |
| Tolerance | 10 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7.7 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 51.8 mm |
| Length | 41.5 mm |
| Width | 29.9974 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 800 V |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 51 mm |
| Material | Polypropylene |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 800 V |
| Depth | 30 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 1.2 mm |
| Lead Pitch | 37.5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | PP |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
