
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Phosphor Bronze |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 0.4 A |
| Number of Positions | 50 |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32400
Ext.Price$0.32400
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32400 | $0.32400 |
| 10 | $0.28764 | $2.87640 |
| 50 | $0.25536 | $12.76800 |
| 100 | $0.23188 | $23.18800 |
| 500 | $0.21056 | $105.28000 |
| 1000 | $0.19119 | $191.19000 |
| 3000 | $0.17842 | $535.26000 |
| 5000 | $0.16650 | $832.50000 |
