
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Power Rating | 1 W |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Output Current | 200 mA |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 3 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 82 % |
| Voltage - Output 1 | 5 V |
Stock: 932
Distributors
pcbx
Unit Price$1.66210
Ext.Price$1.66210
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.66210 | $1.66210 |
| 10 | $1.41736 | $14.17360 |
| 25 | $1.19226 | $29.80650 |
| 50 | $1.11097 | $55.54850 |
| 100 | $1.03522 | $103.52200 |
| 300 | $0.98284 | $294.85200 |
| 500 | $0.93312 | $466.56000 |
