
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60 mm x 0.80 mm x 0.80 mm) |
| Type | Fast Acting SMD Fuses |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Current Rating | 500 mA |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 3022
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08525
Ext.Price$0.08525
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08525 | $0.08525 |
| 10 | $0.07644 | $0.76440 |
| 50 | $0.06854 | $3.42700 |
| 100 | $0.06107 | $6.10700 |
| 500 | $0.05442 | $27.21000 |
| 1000 | $0.04794 | $47.94000 |
| 3000 | $0.04224 | $126.72000 |
