
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60 mm x 0.80 mm x 0.80 mm) |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Current Rating | 2.5 A |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13949
Ext.Price$0.13949
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13949 | $0.13949 |
| 10 | $0.10992 | $1.09920 |
| 50 | $0.09503 | $4.75150 |
| 100 | $0.08216 | $8.21600 |
| 500 | $0.07508 | $37.54000 |
| 1000 | $0.07081 | $70.81000 |
