
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60 mm x 0.80 mm x 0.80 mm) |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Current Rating | 4.5 A |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 4833
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12355
Ext.Price$0.12355
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12355 | $0.12355 |
| 10 | $0.11053 | $1.10530 |
| 50 | $0.09888 | $4.94400 |
| 100 | $0.08787 | $8.78700 |
| 500 | $0.07809 | $39.04500 |
| 1000 | $0.07261 | $72.61000 |
| 3000 | $0.06752 | $202.56000 |
