

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.043" H (3.20 mm x 1.60 mm x 1.10 mm) |
| Type | Fast Acting SMD Fuses |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Current Rating | 500 mA |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25008
Ext.Price$0.25008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25008 | $0.25008 |
| 10 | $0.20093 | $2.00930 |
| 50 | $0.17665 | $8.83250 |
| 100 | $0.15530 | $15.53000 |
| 500 | $0.14346 | $71.73000 |
| 1000 | $0.13638 | $136.38000 |
