

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.043" H (3.20 mm x 1.60 mm x 1.10 mm) |
| Type | Fast Acting SMD Fuses |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Current Rating | 3 A |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 3248
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20122
Ext.Price$0.20122
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20122 | $0.20122 |
| 10 | $0.17901 | $1.79010 |
| 50 | $0.15926 | $7.96300 |
| 100 | $0.13830 | $13.83000 |
| 500 | $0.12009 | $60.04500 |
| 1000 | $0.10751 | $107.51000 |
| 3000 | $0.09624 | $288.72000 |
| 5000 | $0.09006 | $450.30000 |
