

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.038" H (3.20 mm x 1.60 mm x 0.97 mm) |
| Type | High Current |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 3699
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33485
Ext.Price$0.33485
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33485 | $0.33485 |
| 10 | $0.30183 | $3.01830 |
| 50 | $0.27206 | $13.60300 |
| 100 | $0.24117 | $24.11700 |
| 500 | $0.21379 | $106.89500 |
| 1000 | $0.20714 | $207.14000 |
| 3000 | $0.20070 | $602.10000 |
| 5000 | $0.19149 | $957.45000 |
