

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.051" H (3.20 mm x 1.60 mm x 1.30 mm) |
| Type | High Current |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Color | White |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Current Rating | 30 A |
Stock: 2219
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30883
Ext.Price$0.30883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30883 | $0.30883 |
| 10 | $0.27225 | $2.72250 |
| 50 | $0.24000 | $12.00000 |
| 100 | $0.20527 | $20.52700 |
| 500 | $0.17557 | $87.78500 |
| 1000 | $0.16649 | $166.49000 |
| 3000 | $0.15788 | $473.64000 |
| 5000 | $0.14778 | $738.90000 |
