

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.038" H (3.20 mm x 1.60 mm x 0.97 mm) |
| Type | Slow Blow Surface Mount Chip Fuse |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Current Rating | 2.5 A |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 2886
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28762
Ext.Price$0.28762
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28762 | $0.28762 |
| 10 | $0.25656 | $2.56560 |
| 50 | $0.22886 | $11.44300 |
| 100 | $0.19962 | $19.96200 |
| 500 | $0.17412 | $87.06000 |
| 1000 | $0.16774 | $167.74000 |
| 3000 | $0.16160 | $484.80000 |
| 5000 | $0.15308 | $765.40000 |
