

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.126" L x 0.063" W x 0.034" H (3.20 mm x 1.60 mm x 0.85 mm) |
| Type | Voltage High Surface Mount Fuses |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 2.5 A |
| Voltage Rating (DC) | 65 V |
| Color | White |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 80
Distributors
pcbx
Unit Price$0.78912
Ext.Price$0.78912
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.78912 | $0.78912 |
| 10 | $0.64051 | $6.40510 |
| 25 | $0.58859 | $14.71475 |
| 50 | $0.54088 | $27.04400 |
| 100 | $0.49703 | $49.70300 |
| 300 | $0.47399 | $142.19700 |
| 500 | $0.45202 | $226.01000 |
| 1000 | $0.42952 | $429.52000 |
