

| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 7.3 mm |
| Width | 6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polyethylene Terephthalate(PET) |
| Voltage Rating (AC) | 30 V |
| Height | 3.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 3.5 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
